7 popularnych mitów dotyczących polskiego ślubu i wesela

Niemal codziennie w swojej pracy rozmawiam z przyszłymi Pannami Młodymi o mitach dotyczących polskiego ślubu i wesela oraz o marzeniach i wyobrażeniach o tym szczególnym dniu.. Niemal każda chciałaby bajkowej uroczystości, a nie przaśnej imprezy w rytmie disco polo połączonej z obscenicznymi zabawami podczas oczepin.

Jak więc wygląda współczesne polskie wesele?

Bardzo różnie. Na przestrzeni ostatniej dekady rynek ślubny bardzo się zmienił i nie musimy mieć nieograniczonego budżetu, aby zorganizować wesele na dobrym poziomie, z klasą i bez ustępstw jeśli chodzi o jakość. Zgłaszające się do mnie pary zastrzegają, że nie chcą typowego polskiego wesela, nie chcą konkursów i zabaw oczepinowych, na których najlepiej bawią się wstawieni wujkowie, nie życzą sobie długich stołów zastawionych półmiskami z jedzeniem (które traci na świeżości z każdą minutą), ciepłego alkoholu oraz disco polo.

Polacy organizują naprawdę eleganckie przyjęcia, nowoczesne, czasem zwariowane. I nie piszę tego z perspektywy osoby, która na co dzień bywa na takich imprezach, bo sama je organizuje. Wystarczy zajrzeć na ślubne portale i blogi aby przekonać się, jakie wspaniałe pomysły mają polskie Pary.

Zachęcam Was do przełamywania stereotypów i nie przejmowania się oczekiwaniami innych i „co ludzie powiedzą”. To Wasz dzień i Wasze marzenia. A dziś, jak nigdy wcześniej, macie cały wachlarz usług ślubnych, z których możecie do woli wybierać i korzystać.

Narosło też wiele mitów związanych z polskim ślubem i weselem. Wynikają one z różnic pokoleniowych, kulturowych czy na linii miasto-wieś. Wybrałam dla Was 7 mitów dotyczących polskiego ślubu i wesela po to, by za chwilę je z przyjemnością obalić.

Suknia musi być biała – nie musi. Czysta biel nie każdemu pasuje, nie z każdym kolorem skóry czy typem urody współgra. Możemy wybierać spośród wielu odcieni takich jak ecru, kość słoniowa, kolor szampana, złamana biel, pudrowy róż, popielaty, cappucino. Projektanci coraz śmielej wprowadzają odważniejsze kolory: pastele, czerwień, fiolet, czerń czy printy w postaci np. kolorowych, kwiatowych motywów.

wantthatwedding.co.uk, taylorannart.com, wantthatwedding.co.uk

 

Na weselu musi być wódka. No cóż, bawiłam się na weselach, na których wódki nie było i były to zdecydowanie udane imprezy. Wódkę można zastąpić winem, piwem czy whisky choć nadal wielu panów nie wyobraża sobie polskiego ślubu i wesela bez dobrze zmrożonej wódeczki.

Konsultantka ślubna to niepotrzebny wydatek. Jestem zdania, że jeśli nie dysponujemy konkretną wiedzą, doświadczeniem czy czasem to należy zaangażować profesjonalistę w swoim fachu. Nie wyobrażam sobie kupna pięknego domu i urządzania go bez fachowej wiedzy. W skali całej inwestycji zatrudnienie architekta wnętrz to niewielki wydatek dający gwarancję pięknego i spójnego wykończenia całej inwestycji, bez przypadkowych, prowizorycznych rozwiązań. To samo tyczy się organizacji wesela.


 

Ślub cywilny jest mniej wartościowy i gorszy niż ślub kościelny
Ślubów cywilnych z roku na rok przybywa. Bardzo krzywdząca jest opinia, że „to tylko ślub cywilny, krótki, nie warto jechać.” Wiele zależy od poglądów, przekonań i wiary. Dla jednych urocza plenerowa ceremonia będzie spełnieniem marzeń, inni chcą złożyć sobie przysięgę w obliczu Boga. Dla każdej z par ślub jest tak samo ważny bez względu na jego formę. To kolejny głupi mit dotyczący polskiego ślubu.

 

Najszczęśliwsze małżeństwa to te, które pobrały się w miesiącu z literą „R” w nazwie
Ja pobierałam się w maju, widzieliśmy się z narzeczonym w strojach ślubnych na długo przed ceremonią, kropił deszcz i… nie narzekam od 8 lat 🙂 Zabobonów jest wiele: pech prześladuje listopadowe małżeństwa, Adwent czy wielki post również źle wróżą związkowi. Nieodpowiednie dla niektórych są piątki i poniedziałki. Mamy XXI wiek!

 

Obrączki muszą być złote – drewniane, srebrne, tytanowe, platynowe, z dodatkiem palladu, a może w formie tatuażu?


nicetip4u.info, weddingbucketlist.com, tiffany.com,happylaulea.com, bluenile.com, earthnowexpo.com

Świadkowie powinni być stanu wolnego. Dla nowożeńców ważniejsze jest, aby w tym dniu towarzyszył im ktoś naprawdę bliski. Nie ma co szukać na siłę kogokolwiek, byle był stanu wolnego.

 

Jakie jeszcze znacie mity dotyczące polskiego ślubu i wesela?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F