Scenariusz ślubu i wesela jest gwarantem dobrze przygotowanej imprezy, która niby toczy się własnym życiem a jednak nad wszystkim jest zachowana kontrola. Goście myślą, że wszystko jest spontaniczne, ale za kulisami wszyscy wiedzą co mają robić i działają według planu. Bo scenariusz dnia ślubu i wesela jest dla podwykonawców, którzy mają zadbać aby wszystkie tryby zadziałały jak w dobrze naoliwionej maszynie.

Scenariusz ślubu i wesela jest również dla Pary Młodej, aby czuła się bezpieczniej i wiedziała co ją czeka, krok po kroku. Dobrze napisany scenariusz ułatwia życie wszystkim.

Końcowy scenariusz ślubu i wesela przekazuję przede wszystkim obsłudze. Managerowi obiektu, fotografowi, operatorowi video, zespołowi. Nikt nie wyjdzie na przerwę czy papierosa, gdy akurat na salę ma wjechać tort. Dla nich to swoisty przewodnik i regulamin obowiązujący wszystkich zaangażowanych w organizację uroczystości.

Scenariusz ślubu i wesela zawiera wszystkie detale takie jak czas potrzebny na życzenia, gdzie mają się odbyć, czy na torcie mają być race i o której należy tort podać. Scenariusz jest jednak dokumentem ramowym, bo nie zawsze możemy ściśle się go trzymać. Charakter przyjęcia kreują goście, nie sposób przewidzieć wszystkich ich zachowań, toastów czy zdarzeń losowych, dlatego też warto uwzględnić około 5-cio do 15-minutowy margines tolerancji.

Dobrze napisany scenariusz ślubu i wesela bardzo ułatwia moja pracę. Unikam dzięki niemu wielu nieporozumień, dziesiątek pytań i telefonów.

Ostateczny scenariusz powinien być przygotowany, omówiony i zamknięty na 5 dni przed ślubem. Późniejsze wprowadzenie zmian musi skutkować powiadomieniem wszystkich podwykonawców, ale musimy też liczyć się z tym, że nie każdy z nich zdąży przygotować się do nowych wytycznych i nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Zwłaszcza, jeśli nad całością nie będzie czuwał wedding planner.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące scenariusza lub potrzebujecie pomocy w jego przygotowaniu zapraszam do kontaktu info@perfectplanning.pl